Prohlédnuté produkty

Informace

Autoři

Nakladatelé

Plná slávy - Bruce Marshall Zobrazit větší

Plná slávy - Bruce Marshall (brož.)

I - 1 - 4

Již použité

vyd. Karmelitánské nakladatelství v r. 2017, 253 str., brož.

Více informací

1 Položka

Upozornění: poslední kus skladem!

179,00 Kč

Přidat na seznam přání

Parametry

Stav knihy: dobrý

Více informací

Anglický spisovatel Bruce Marshall se odvažuje v názvu této knihy tvrdit, že církev je plná slávy. Plná slávy přes hříšnost a nedokonalost lidí, kteří se k ní hlásí, protože plná slávy Boha, který skrze ni promlouvá ke světu. Historicky zachycuje období, které nemá zrovna mnoho důvodů k optimismu — dobu od r. 1908, první světovou válku a začátek druhé. Ničím ovšem nepřipomíná šablonovité válečné filmy, na něž ještě v nedávné minulosti houfně chodily celé školy.
Prostřednictvím hlavní postavy — poctivého a charakterního kněze Edmunda Smitha — nahlédáme do jeho skotské farnosti, seznamujeme se s jeho radostmi, bolestmi i ovečkami. V jeho kůži okusíme, jaké to bylo, když se ve Skotsku poprvé objevil biograf, pochopíme, že zdánlivě spořádaný a úspěšný podnikatel může být na Božích vahách shledán lehčím než lehká žena, že Pána nebe a země lze oslavovat třebas i upraveným a vkusným oblečením.
vyprávění má opět svůj nezaměnitelný humor a úsměv, ale současně i metafyzickou hloubku, takže neulpívá na povrchu, ale je skutečnou sondou do současného světa a dějin. "Plná slávy" není moderní psychologický román, v němž bychom měli při každém listu obrácení čekat, kdy to přijde: kdy už začne knězův pád. Nic takového. Otec Smith v náročných životních situacích obstojí. (Horší je to už s některými jeho farníky.) Ale více o tom sama kniha — kniha, která v žádném případě není mravokárná, černobílá a suchopárná, nýbrž naopak velice čtivá, plná shovívavosti k lidem, plná moudrosti, radosti a opravdového, žitého křesťanství.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Plná slávy - Bruce Marshall (brož.)

Plná slávy - Bruce Marshall (brož.)

vyd. Karmelitánské nakladatelství v r. 2017, 253 str., brož.