Prohlédnuté produkty

Informace

Autoři

Nakladatelé

V Boží režii - František Radkovský

XIV - 2

Již použité

vyd. Karmelitánské nakladatelství v r. 2019, 222 str., váz.

Více informací

5 ks

95,00 Kč

Přidat na seznam přání

Parametry

Stav knihy: dobrý

Více informací

Kvůli svému katolickému původu se málem nedostal na střední školu. Pro přijetí na matfyz psal jeho otec prezidentu Zápotockému. Kvůli jeho přijetí do semináře intervenoval arcibiskup Tomášek až u ministra školství. A jednoduché to neměl ani později jako kněz v západních Čechách.

Život Františka Radkovského byl plný překážek, on je ale s Boží pomocí dovedl vždy překonat. „Pečlivě si mě připravoval. Vše, co jsem zažil a naučil se, se mi později hodilo. Bylo to zkrátka v Boží režii,“ říká skromně. V knižním rozhovoru popisuje svou cestu k biskupské službě i zakládání plzeňské diecéze takříkajíc na zelené louce.

Co mu pomohlo přečkat a bez větší úhony přežít dobu nesvobody? Kde leží duchovní základy jeho života? Odkud čerpá potřebný nadhled i rozhled? Co považuje za největší úspěchy v hledání porozumění mezi církvemi, ve kterém se tak angažoval? Bylo těžké předat diecézi svému nástupci? A proč tak rád hovoří o Turínském plátně?

Čtenář v knize nenajde jen vzpomínky. Biskup František se dívá dopředu a uvažuje o výzvách, které stojí před církví i společností.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

V Boží režii - František Radkovský

V Boží režii - František Radkovský

vyd. Karmelitánské nakladatelství v r. 2019, 222 str., váz.