Prohlédnuté produkty

Informace

Autoři

Nakladatelé

Dopisy kmotřenci - Radim Palouš Zobrazit větší

Dopisy kmotřenci - Radim Palouš

VI - 1 - 8

Již použité

vyd. Zvon v r. 1990, 110 str., brož.

 

Více informací

1 Položka

Upozornění: poslední kus skladem!

35,00 Kč

Přidat na seznam přání

Parametry

Stav knihy: dobrý

Více informací

R. Palouš „ve své knize staví na jednoduchých příbězích a na pohádkách, aby na základě jejich vnitřních poukazů rozvinul otázky života v dnešní době.“ Dopisy jsou pojaty jako nepřímé výchovné působení kmotra na svého kmotřence ve smyslu výchovy v náboženském duchu.

Autor tedy  osvětluje, co je a není výchova, proč nelze poskytovat vychovatelům nějaké snadné recepty a návody, jaká je povaha vztahu vychovatele a vychovávaného (kamarádství - autorita).

Vychovatel musí svého kmotřence informovat i o povaze dnešní doby, resp. jejích protikladech, o autonomii a orientaci v moderním světě. R. Palouš hovoří o škole a relativitě úspěchu a neúspěchu, vědění a nevědění, o dialogu, zázracích („nepochopitelném“ kolem nás) a přirozeném světě, Bohu, víře, soucitu a pomoci, společenství, lásce, sexu, odpovědnosti, angažovanosti, statečnosti, trápení i smrti; všechna tato témata podává přístupnou, beletristickou formou.

Některé autorem vyslovené teze mohou působit kontroverzně, např. pojetí homosexuality jako nemoci: „Ostatně ono to zřejmě se sexuálním chováním není vždy hned tak fatálně předurčené. Existují sexuologové, kteří soudí, že například homosexualitu lze léčit a proměnit na přirozenou heterosexualitu. Není pochyb, že je třeba s takto předurčenými jedinci jednat s porozuměním a taktem, protože nelze pochybovat, že i intimní homosexuální vztah může být naplňován ryzí láskou.“

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Dopisy kmotřenci - Radim Palouš

Dopisy kmotřenci - Radim Palouš

vyd. Zvon v r. 1990, 110 str., brož.