Prohlédnuté produkty

Informace

Autoři

Nakladatelé

Spirituální péče o nemocné a umírající - Aleš Opatrný

VII - 2 - 6

Již použité

vyd. Pavel Mervart v r. 2017, 175 str., brož.

Více informací

1 Položka

Upozornění: poslední kus skladem!

123,00 Kč

Přidat na seznam přání

Parametry

Stav knihy: dobrý

Více informací

V zásadě všichni vážně nemocní potřebují chápající lidskou blízkost, rozhovory a posílení toho, co je v jejich životě hluboké, nosné a cenné. Tedy péči o to, co dnes zpravidla nazýváme spirituálními potřebami a spirituální oblastí.
Poskytovatelé spirituální péče jsou lidé s různou náboženskou zkušeností a s různou církevní praxí. Přesto jsou v mnohém ve velmi podobné situaci. Proto se autor v této knize snaží postupovat od obecného ke specifickému; nejprve se zaměřuje na to, co je ve spirituální péči obecně platné prakticky u všech, a teprve v druhé části přibližuje specifičtější témata z křesťanské a také výslovně katolické teologie i pastorační praxe.
Autor je přesvědčen, že duchovní péče o nemocné má především brát zřetel na konkrétního člověka v jeho jedinečném životním příběhu a v jeho specifických potřebách. Pomoci se má dostat každému vážně nemocnému, a to na úrovni a ve formě, která odpovídá jeho životním postojům a okamžitému stavu. Proto se má pomáhající snažit nemocnému porozumět a nevnucovat mu svou vlastní cestu. Aby toho byl schopen, potřebuje dostatečně hluboký a široký pohled na spirituální stránku života, ne jen pohled omezený na oblast vlastních zkušeností a preferencí. Zkušenost zde není podceňována, ani absolutizována. Má být posilována i korigována teologickou prací.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Spirituální péče o nemocné a umírající - Aleš Opatrný

Spirituální péče o nemocné a umírající - Aleš Opatrný

vyd. Pavel Mervart v r. 2017, 175 str., brož.